fbpx

Martyna Micek

Położnictwo i Ginekologia, Medycyna Estetyczna

Specjalista Położnictwa i Ginekologii, Specjalista Medycyny Estetycznej

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Universita degli Studi di Milano (Facolta Medicina) oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku medycyna estetyczna, gdzie z wyróżnieniem obroniła pracę dyplomową z zakresu ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Od 2016 roku pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego. W 2021 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z Położnictwa i Ginekologii.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy oraz uczestniczy w szkoleniach, kursach, pogłębia specjalistyczną wiedzę w oparciu o najnowsze doniesienia ze świata medycyny.

Jest certyfikowanym ultrasonografistą IOTA, który umożliwia profesjonalne wykonanie badania USG jajników i narządu rodnego kobiety.

Zawodowo zainteresowana ginekologią operacyjną i onkologiczną z zastosowaniem metod małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia). Szczególną uwagę poświęca prowadzeniu ciąży - dbanie o dobrostan ciąży, nadzór medyczny oraz profesjonalne, wielostronne poradnictwo postrzega jako misję lekarza ginekologa-położnika.

Zajmuje się ciążami fizjologicznymi, jak i powikłanymi.

Poszerza nieustannie swoje umiejętności w zakresie diagnostyki prenatalnej i patologii ciąży. Zajmuje się także diagnostyką i leczeniem chorób szyjki macicy.

Szczególnym i niespotykanym obszarem zainteresowań zawodowych jest także leczenie waginizmu (pochwicy), gdzie stosuje multidyscyplinarne i nowoczesne podejście.

„Moim priorytetem jest holistyczna i kompleksowa opieka nad kobietą w każdym wieku - od dziewcząt w okresie pokwitania, przez dorosłe kobiety, do pań w wieku okołomenopauzalnym, jak i w senium. Szczególną, niezwykle dla mnie ważną grupą są kobiety ciężarne, gdzie biorę podwójną odpowiedzialność - za dobro dziecka i matki. Cenię sobie dobry kontakt z pacjentką i wierzę w szczególną relację, jaką z Nią tworzę - opartą na zaufaniu oraz poczuciu bezpieczeństwa.”

Główne aspekty działalności: - poradnictwo prekoncepcyjne - prowadzenie ciąż fizjologicznych i powikłanych - leczenie zaburzeń miesiączkowania - leczenie niepłodności - dobór środków antykoncepcyjnych (m.in. wkładek wewnątrzmacicznych) - badania USG ginekologiczne i położnicze - opieka nad kobietami w okresie około- i pomenopauzalnym

Ginekologia: - profilaktyka raka szyjki macicy - zakażenia dróg rodnych - choroby przenoszone droga płciową (leczenie, zapobieganie) - leczenie mięśniaków macicy - leczenie endometriozy - leczenie obniżenia narządu rodnego - leczenie nietrzymania moczu - diagnostyka i leczenie zmian w jajnikach - histeroskopia - ginekologia operacyjna, laparoskopia - ginekologia estetyczna - leczenie waginizmu

Antykoncepcja: - antykoncepcja hormonalna - antykoncepcja doraźna

Prowadzenie ciąży: - fizjologicznej i powikłanej - poronienia zagrażające - problemy okresu połogu i karmienia piersią

Poznaj pozostałych lekarzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.