fbpx

Jolanta Sadowska

Radiologia

Radiolog kliniczny

Z uwagi na przebieg mojej pracy zawodowej i zdobyte doświadczenie najwyżej cenię sobie ultrasonografię umożliwiającą bezpośredni kontakt z pacjentem, szansę wykorzystywania przeze mnie posiadanych szerokich umiejętności diagnostycznych oraz zdobytego również doświadczenia internistycznego.

Technika USG jest badaniem łatwo dostępnym, umożliwiającym prowadzenie długofalowych, nieszkodliwych dla pacjenta obserwacji, pozwalającym na ocenę morfologiczną i co bardzo istotne dynamiczną danych narządów i ewentualnych zmian. Bardzo istotną rzeczą jest jednak tzw sekwencja badań radiologicznych, w której to w wielu przypadkach na pierwszym miejscu jest badanie RTG, potem USG i ewentualne rozszerzenie diagnostyki o TK i MR.

Jako radiolog kliniczny jestem zwolenniczką szeroko pojętej diagnostyki i interdyscyplinarności merytorycznej, bo tylko taka daje szansę na właściwą diagnozę.

Mam za sobą ponad 25 lat pracy w I klinice Radiologii AM w Warszawie. W latach 2003-2006 wykonywałam badania USG dla Szpitala im. M. Okońskiego. Od ok 12 lat współpracuję z Odziałem Onkologii i Onkologii Ginekologicznej Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

Poznaj pozostałych lekarzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.