fbpx

Agnieszka Stępniak-Sadowska

Położnictwo i Ginekologia

Jestem specjalistą położnictwa i ginekologii. Zapewniam kompleksową opiekę położniczo-ginekologiczną.

Zapraszam na wizyty kontrolne i profilaktyczne w miłej atmosferze.

Specjalizuję się w leczeniu ginekologicznym, prowadzeniu ciąży, diagnostyce niepłodności i nawracających poronień. Zajmuję się doborem odpowiedniej antykoncepcji, leczeniem infekcji narządu rodnego i wszelkich dolegliwości narządu rodnego, zaburzeniami miesiączkowania, zaburzeniami hormonalnymi, plamieniami, nietrzymaniem moczu, jak również pacjentkami w okresie menopauzy. Zakładam wkładki wewnątrzmaciczne.

Pracuję również w szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie. Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Swoją przygodę z ginekologią i położnictwem rozpoczęłam na II roku medycyny w kole naukowym w szpitalu ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie, z którym byłam związana przez cały okres studiów. Dało mi to solidne przygotowanie do dalszej pracy.

Staż podyplomowy odbywałam w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Następnie pracowałam w Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Klinicznym im. prof. Orłowskiego w Warszawie, gdzie zrobiłam specjalizację II st. z położnictwa i ginekologii. Jest to szpital wieloprofilowy, z oddziałem położnictwa III st. referencyjności (najwyższym), gdzie miałam codzienny kontakt z najtrudniejszymi przypadkami patologicznych ciąż, wad płodu oraz uczyłam się od najlepszych specjalistów w kraju. Jednocześnie odbywałam dodatkowe staże specjalizacyjne w innych szpitalach - Szpitalu Bielańskim, Centrum Onkologii przy ul. Roentgena oraz liczne kursy w kraju i za granicą.

Zajmuję się ciążą fizjologiczną i patologiczną w pełnym zakresie (również cukrzycą ciążową). Wykonuję cięcia cesarskie i operacje ginekologiczne (w tym laparoskopowe i histeroskopowe), operacje plastyki pochwy, warg sromowych i korekcję zaburzeń statyki pochwy z wykorzystaniem materiałów syntetycznych tzw. "siatek" oraz małe zabiegi ginekologiczne (wyłyżeczkowanie, biopsje, elektrokonizacje).

Wśród moich szczególnych zainteresowań ginekologicznych jest tematyka nietrzymania moczu u kobiet. Prowadzę leczenie zachowawcze farmakologiczne oraz za pomocą pessarów, fizjoterapii, zabiegów laserowych. Wykonuję operacje korygujące nietrzymanie moczu z założeniem taśmy podcewkowej. Odbyłam praktyczne i teoretyczne szkolenie w Klinice Ginekologicznej specjalizującej się w leczeniu nietrzymania moczu w Hagen-Haspen w Niemczech pod nadzorem dr J. Kociszewskiego.

Zajmuję się ginekologią estetyczną (labioplastyka, zabiegi z użyciem lasera Mona Lisa Touch, plastyka pochwy) oraz diagnostyką i leczeniem niepłodności - histerosalpingografia, histeroskopia, laparoskopia. Wykonuję badania USG położnicze, ginekologiczne oraz uroginekologiczne (ocena dna miednicy przed zabiegami z powodu nietrzymania moczu i obniżenia narządu rodnego).

Posiadam Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Kilkakrotnie w ciągu roku biorę udział w szkoleniach i kursach z dziedziny położnictwa i ginekologii oraz konferencjach ginekologiczno-położniczych polskich i zagranicznych podnoszących moje kwalifikacje. Uczestniczę regularnie w kongresach i konferencjach The Fetal Medicine Foundation z siedzibą w Londynie.

Moją pasją poza medycyną jest rodzina, zdrowy styl życia, malarstwo i kino. Kocham góry, staram się jak najwięcej czasu spędzać w nich aktywnie (razem z moją rodziną - mężem radiologiem i dwiema wspaniałymi córkami).

Poznaj pozostałych lekarzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.