fbpx

Anna Orawiec (Parzyńska)

Ginekologia i położnictwo

Specjalista ginekologii i położnictwa

Z pasji- joginka i lekarka zajmująca się ginekologią i położnictwem.

Specjalistyczne umiejętności zdobywałam w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Aktualnie pracuje w Pododdziale Medycyny Płodowej oraz w Poradni Badań Prenatalnych w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Dodatkowo prowadzę kursy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie położnictwa i ginekologii w CMKP.

Moje zainteresowania zawodowe wiążą się głównie z ultrasonografią. Posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Fetal Medicine Fundation FMF nr 134887. Wykonuję badania przesiewowe I, II i III trymestru ciąży oraz badania ginekologiczne. Ultrasonografia to aktualnie najlepsza metoda diagnostyczna wielu schorzeń ginekologicznych oraz doskonały nadzór nad kobieta ciężarną. Pracuję również w teamie MWU Dobre Usg wykonując badania Usg oraz jako trener podczas kursów ultrasonograficznych.

Ginekologia i Położnictwo to bardzo ciekawa specjalizacja obejmująca rożne aspekty życia kobiety. Podchodzę do problemu każdej pacjentki indywidualnie, zawsze stawiając jej dobro na pierwszym miejscu. Bliskie jest dla mnie holistyczne podejście do problemu, bo jesteśmy całością, nie tylko macicą i jajnikami.

Aktywnie działam na rzecz Kobiet apelując o szacunek dla każdej decyzji. Stoję po stronie nieoceniania bez względu na światopogląd i ideologię, które wyznaję. Współpracuję z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, prowadzę webinary edukacyjne, dyżuruję pod telefonem udzielając bezpłatnych porad ginekologicznych.

Uwielbiam prowadzić ciąże- najbardziej pozytywna strona pracy, przynosząca mnóstwo radości i satysfakcji.

Chętnie doradzę rownież Tym, które jeszcze nie myślą o macierzyństwie, nad wyborem odpowiedniej metody antykoncepcji :)

I troche "o mnie" prywatnie :) Jestem fanka zdrowego stylu życia i jogowego spędzania czasu! Popieram każdą aktywność fizyczną, spróbowałam wielu i wydaje mi się, że ta różnorodność jest najciekawsza. ADHD wyrównuje codzienną praktyką ashtanga jogi. W dzieciństwie grałam wyczynowo w tenisa ziemnego, miałam okazje zagrać w Kia Amatour Australian Open w Melbourne. I taniec- ale tutaj juz zupełna amatorszczyzna- po prostu jak słyszę muzykę to nogi same się ruszają :) w planach nauka kitesurfingu.

@doktorashtanga na instagramie i fb- piszę tam o swojej praktyce jogowej, podróżach i medycynie :)

Poznaj pozostałych lekarzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, w tym do profilowania, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.